​Publikohen çmimet e derivateve për sot

Ekonomi

​Publikohen çmimet e derivateve për sot

Më: 24 korrik 2022 Në ora: 10:13
Foto ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka publikuar njoftimin për çmimin e derivateve për ditën e sotme.

Sipas njoftimit, çmimi maksimal i lejuar për produktet dizel është 1.69 euro për litër.

Kurse çmimi maksimal i lejuar i produktit benzinë është 1.53 euro për litër dhe për produktin gaz është 0.78 euro për litër.

Sipas njoftimit, këto çmime vlejnë 24 orë, konkretisht deri nesër në orën 10:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat