Dollari në rënie të lirë, zbuloni se sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot

Ekonomi

Dollari në rënie të lirë, zbuloni se sa shiten dhe blihen monedhat e huaja sot

Më: 15 nëntor 2022 Në ora: 12:29
Foto ilustrim

Sot, me 15 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 112.7 lekë dhe shitet me 114 lekë.

Euro blihet me 116.6 lekë dhe shitet 117.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 132.2 lekë dhe shitet me 133.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.8 lekë, ndërsa në shitje me 119.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 84.4 lekë dhe në shitje me 86.6 lekë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat