Euro dhe dollari pësojnë rritje, ja me sa do të këmbehen monedhat e huaja sot

Ekonomi

Euro dhe dollari pësojnë rritje, ja me sa do të këmbehen monedhat e huaja sot

Më: 19 maj 2023 Në ora: 09:01
Foto ilustrim

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 103.6 lekë dhe do të shitet me 104.6 lekë.

Monedha evropiane euro do te blihet me 111.8 lekë dhe do të shitet me 112.8 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do të blihet me 114.1 lekë dhe do të shitet me 115.1 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 128.2 lekë dhe do shitet me 129.5 lekë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat