210 milionë euro për qiranë e burgjeve në Gjilan

Ekonomi

210 milionë euro për qiranë e burgjeve në Gjilan

Më: 7 qershor 2023 Në ora: 11:53
Qeveria e Kosoves

Qeveria e Kosovës ka miratuar Projektligjin për Ratifkimin e Traktatit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Danimarkës për shfrytëzimin e Institucionit Korrektues në Gjilan me qëllim të ekzekutimit të dënimeve daneze.

Kështu është bërë e ditur në mbledhjen e qeverisë së Kosovës të mërkurën.

Projektligji është votuar me të gjitha votat pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Kosova përfiton 210 milionë euro nga qiraja e burgjeve për të burgosurit danezë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat