Filmi i ri i Tarantino në garë për Palmën e Artë - Bota Sot
Filmi i ri i Tarantino në garë për Palmën e Artë

Filma

Filmi i ri i Tarantino në garë për Palmën e Artë

Më: 2 maj 2019 Në ora: 15:02
Thierry Fremo

Filmi i ri i regjisorit Quentin Tarantino"Once Upon a Time.. in Hollywood" me Leonardo DiCaprio dhe Brad Pitt do të jetë në garën zyrtare të festivalit ndërkombëtar të filmit të këtij viti në Kanë, thanë organizatorët sot.

Përfaqësuesi i festivalit, Thierry Fremo, tha në një deklaratë se kishin frikë se filmi i Tarantinos do të lirohej në kinema deri në fund të korrikut dhe se nuk do të ishte gati për festival, por që Tarantino nuk doli nga montimi për katër muaj dhe se si një "fëmijë i vërtetë i Kanës" do të jetë atje.

Organizatorët kanë shtuar edhe shtatë filma në konkurrencën zyrtare, por ata nuk do të jenë në garë për Palmën e Artë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...