Scarlett Johansson aktorja më e paguar në botë - Bota Sot
Scarlett Johansson aktorja më e paguar në botë

Filma

Scarlett Johansson aktorja më e paguar në botë

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 21:27
Scarlett Johansson

Scarlett Johansson i ndarë “kurora” e aktores më të paguar në botë sipas revistës së specializuar ekonomike, Forbes.

Ylli amerikan i hollivudit kryeson listën e më të paguarve në saje të fitimeve vjetore prej 56 milionë eurove.

E gjithë kjo në saje të roleve filmike, ku fillimisht arkëtoi 35 milionë euro në saje të “Avengers: Endgame” gjersa të tjerash pë filmin e ardhshëm Black Widow.

Theksojmë se Johansson ndiqet nga Sofia Vergara me 44.1 fitime dhe Reese Witherspoon me 35 milionë fitime.

Në top dhjetëshe gjendet edhe aktoret e tilla si Margot Robbie dhe Charlize Theron e Nicole Kiman.

Shikoni listën e 10-të aktoreve më të paguara:
10. Ellen Pompeo – 22 milionë euro
9. Charlize Theron – 23 milionë euro
8. Margot Robbie – 23.5 milionë euro
7. Elisabeth Moss – 24 milionë euro
6. Kaley Cuoco – 25 milionë euro
5. Jennifer Aniston – 28 milionë euro
4. Nicole Kidman – 34 milionë euro
3. Reese Witherspoon – 35 milionë euro
2. Sofia Vergara – 44.1 milionë euro
1. Scarlett Johansson – 56 milionë euro. 

 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat