Diva e ‘Hollywood’ i mbushi 71 vjeç: 5 filma që duhen parë nga Meryl Streep!

Filma

Diva e ‘Hollywood’ i mbushi 71 vjeç: 5 filma që duhen parë nga Meryl Streep!

Më: 23 qershor 2020 Në ora: 15:18
Meryl Streep

Ajo quhet Meryl Streep dhe nuk ka nevojë për prezantim, pasi 21 nominimet për Oscar (rekord që ende nuk është thyer) flasin vetë për të.

Më 22 qershor diva e Hollywood festoi 71 vjetorin e lindjes dhe me rastin e kësaj dite të shënuar në portofolin e pasur të karrierës kinematografike të Streep kemi zgjedhur 5 filma që ja vlen të shihen dhe të rishihen.

Affari di cuore (1986)

Lei, il Diavolo (1989)

La casa degli spiriti (1994)

Mamma mia (2008)

Dove eravamo rimasti (2015)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat