“Virgjëresha Shqiptare”, premierë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Varshavë

Filma

“Virgjëresha Shqiptare”, premierë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Varshavë

Më: 23 shtator 2021 Në ora: 15:46
Rina Krasniqi

Premiera Botërore e filmit të metrazhit të gjatë “Virgjëresha Shqiptare”, do të shfaqet në edicionin e 37-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Varshavë, në Kategorinë Zyrtare e Konkurrencës Ndërkombëtare.

Edicioni i 37-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit në Varshavë pritet të fillojë nga 8 deri më 17 tetor 2021.

Aktorja kryesore e këtij filmi, Rina Krasniqi, është shprehur krenare për premierën botërore të “Virgjëreshës shqiptare”.

“Nuk mund ta shpreh sa krenarë jemi që më në fund e ndajmë këtë projekt të përzemërt me botën. Kaq shumë njerëz punëtorë për të falënderuar!”, ka shkruar Krasniqi në Facebook.

Skenari i këtij filmi është shkruar nga Katja Kittendorf, realizuar nga regjisori Philipp Thomas, ndërkaq producente e këtij filmi është shqiptarja Anita Elshani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat