Del videoja e shkurtër e filmit më të ri të Denzel Washingtonit - Bota Sot
Del videoja e shkurtër e filmit më të ri të Denzel Washingtonit

Filma

E martë, 20 nëntor 2018

Del videoja e shkurtër e filmit më të ri të Denzel Washingtonit

Më: 22 prill 2018 Në ora: 15:41
Denzel Uashingtoni

Në vitin 2014, Denzel Uashingtoni mori rolin e Edward Woodwardit, ku si spiun i pensionuar u kthye të hakmerret ndaj Robert McCallit.

Filmi “Equalizer” atëbotë kishte fituar mbi 192 milionë dollarë në mbarë botën.

Tani ai është kthyer në “Equalizer 2”, ku sapo është publikuar videoja e parë e shkurtër.

Pasi shoku dhe ish bashkëpunëtori (Melissa Leo) vritet nga vrasësit e trajnuar nga CIA, McCall zotohet “Unë do të vras çdo njërin prej tyre dhe zhgënjimi i vetëm është se nuk mund ta bëj një herë”.

Siç përshkruhet në sekuencën e hapjes së videos, McCall udhëton në Turqi për të shpëtuar një vajzë të re të rrëmbyer nga nëna e saj amerikane.

Filmi përfaqëson ekipin e katërt të Washingtonit dhe regjisorit Antoine Fuqua, i cili gjithashtu bëri “Equalizer” e parë si dhe fituesin e çmimeve Oscar në vitin 2001 “Training Day” dhe të vitit 2016, “The Magnificent Seven”.

Theksojmë se “Equalizer 2” do të shfaqet në ekranet e mëdha të kinemave më 20 korrik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test