Humb jetën ish-drejtori i Ferrarit që “gdhendi” 7 tituj kampion

Formula 1

Humb jetën ish-drejtori i Ferrarit që “gdhendi” 7 tituj kampion

Më: 2 nëntor 2022 Në ora: 11:19
Mauro Forghieri

Humb jetën ish-drejtori i Ferrarit që “gdhendi” 7 tituj kampion!

Zi në botën e Formula 1 dhe në Ferrari në veçanti.

U nda nga jeta në moshën 87-vjeçare Mauro Forghieri, ish-drejtor teknik i Ferrarit.

Në kohën e drejtimit të Mauro Forghieri Ferrari fitoi shtatë tituj kampion në Formula 1.

Mauro Forghieri ishte një inxhinier italian, projektues i makinave të Formula 1, drejtor teknik i Scuderia Ferrari nga 1962 deri në 1971 dhe nga 1973 deri në 1984.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat