Thirrje për degën e LDK-së në Gjermani lidhur me sulmet ndaj Donika Gërvallës

Gjermania

Thirrje për degën e LDK-së në Gjermani lidhur me sulmet ndaj Donika Gërvallës

Nga: Maxhun Smajli Më: 7 maj 2021 Në ora: 21:38
Donika Gërvalla

Nëndega e LDK-së, në Bavarinë e Epërme, njëra ndër nëndegët më unike, më aktive dhe më e suksesshmja në Gjermani, në mbledhjen e saj të jashtëzakonshme virtuale, mbajtur në pasditën e sotme, datë 07. 05. 2021, diskutoi dhe debatoi lidhur me punën dhe angazhimin e madh të kryetarit të Degës së LDK-së, për Gjermani, si dhe për akuzat që po i bëhen Ministres së Punëve të Jashtme dhe të Diasporës, znj. Donikë Gërvalla.

Kryesia e Nëndegës së LDK-së, në Bavarinë e Epërme, vlerësoi lartë kontributin dhe angazhimin e kryetarit të Degës së LDK-së, për Gjermani, z. Osman Ferizit. Sipas kryesisë së Nëndegës sonë, ruajtja dhe mosshkatërrimi i LDK-së, në Gjermani, është meritë e vet kryetarit të saj, z. Osman Ferizi”.

Ndërsa, për sulmet e ulëta dhe aspak njerëzore të disa pseudopolitikanëve, ndaj znj. Donikë Gërvallës, Ministër e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, anëtarët e Kryesisë së Nëndegës së LDK-së, në Bavarinë e Epërme, dolën me qëndrimin se, zbulimi i krimit, korrupcionit, prostitucionit, haraqit, e të këqijave tjera, që iu shkaktuan popullit për 22 vite, duhet nisur pikërishtë nga ata që sot po janë më të zëshmit me kundërshtimet dhe ofendimet e tyre. 1920 të vrarit në Kosovën e pasluftës nuk janë viktimë e Serbisë, apo Rusisë, por e vet shqiptarëve. Pastaj, mos ndriçimi i rasteve të vrasjeve dhe të këqijave tjera për 22 vite, jep për të kuptuar dhe e forcon bindjen se vrasësit janë ata që e patën pushtetin që nga paslufta dhe sot po janë më të zëshmit.

Andaj, Kryesia e Nëndegës së LDK-së, më unike, më aktive dhe më e suksesshmja në Gjermani, në Bavarinë e Epërme, i bën thirrje kryetarit të saj, për Gjermani, z. Osman Ferizit, që të dalë, sa më parë, me një Komunikatë publike, në emër të Degës së LDK-s, për Gjermani dhe Nëndegëve të saj, për të mbrojtur figurën më emblematike të shtetit të Kosovës, znj. Donika Gërvallës dhe gjykimin e huliganëve; shkatërruesve të shtetit të Kosovës.

I nderuari kryetar, z. Ferizi, në emër të Nëndegës së LDK-së, në Bavarinë e Epërme, Kryesia e kësaj nëndege, ju premton se do ta keni mbështetjen tonë në çdo mënyrë dhe në çdo kohë!

Me respekt, në emër të Nëndegës së LDK-së, në Bavarinë e Epërme, Mr.Ing. Rexhep Nikçi, kryetar

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat