Qëllimi kryesor i Degës së LDK-së në Gjermani: Rikthimi i suksesit të dikurshëm

Gjermania

Qëllimi kryesor i Degës së LDK-së në Gjermani: Rikthimi i suksesit të dikurshëm

Nga: A.M. Më: 20 korrik 2021 Në ora: 23:06
Ilustrim

Qëllimi kryesor i Degës së Lidhjes Demokratik të Kosovës në Gjermani është rikthimi i kësaj partie në zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Kështu, u shprehen gjatë takimit virtual të mbajtur nga Kryesia e Degës së LDK-së së Gjermanisë.

Gjithashtu, ata u pajtuan edhe për agjendën që do ta zhvillojnë në Kosovë.

“Dega e LDK-së në Gjermani beson në ngritjen e fuqishme të LDK-së - partisë së Presidentit historik dr. Ibrahim Rugova, andaj fton të gjithë anëtarët e ithtarët e saj, por edhe ata që në momentin e caktuar u mashtruan nga individ të caktuar, që të janë pjesëmarrës aktiv të fitores sonë në zgjedhjet lokale, sepse vetëm në kuadër të LDK-së mund të jetësohet filozofia rugoviane”, thuhet në komunikatën për media.

Komunikata e plotë e Degës së LDK-së në Gjermani:

Kryesia e Degës së LDK-së së Gjermanisë në një takim virtual të mbajtur më 18.07.21 përcaktoj agjendën e veprimit të saj në kohën e pushimeve në Kosovë dhe të angazhimit tonë konkret në zgjedhjet lokale të 17 tetorit.

Sikurse herave tjera, takimet tona fillojnë me vizitën tek varri i Presidentit historik dr. Ibrahim Rugova dhe vazhdojnë tek varret dhe shtatoret e personaliteteve të tjera kombëtare të rëndësishme. Poashtu Kryesia e Degës dhe ato të Nëndegëve kanë paraparë takime me Kryetarin e LDK-së z. Lumir Abdixhiku dhe me anëtarët e Kryesisë Qendrore.

Prioritet kryesor i Degës së LDK-së në Gjermani në momentin e tanishëm është angazhimi në rikthimin e suksesshëm të LDK-së në zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Në këtë drejtim u caktuan detyrat konkrete në shpërndarjen e formularëve për të aplikuar për të votuar, të cilat do t'i zhvillojmë në Gjermani, por duke marruar parasysh se është koha e pushimeve, këto aktivitete do të zhvillohen edhe në Kosovë. Dega e LDK-së në Gjermani beson në ngritjen e fuqishme të LDK-së - partisë së Presidentit historik dr. Ibrahim Rugova, andaj fton të gjithë anëtarët e ithtarët e saj, por edhe ata që në momentin e caktuar u mashtruan nga individ të caktuar, që të janë pjesëmarrës aktiv të fitores sonë në zgjedhjet lokale, sepse vetëm në kuadër të LDK-së mund të jetësohet filozofia rugoviane.

Kryesia e Degës së LDK-së në Gjermani

Sekretari

Isa Shabani

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat