Vrau një burrë natën e Krishtlindjeve/ Arrestohet 25 vjeçarja shqiptare në Gjermani

Gjermania

Vrau një burrë natën e Krishtlindjeve/ Arrestohet 25 vjeçarja shqiptare në Gjermani

Më: 30 dhjetor 2021 Në ora: 19:28
Ilustrim

Një 25-vjeçare nga Shqipëria u arrestua nga policia gjermane në Kobhez pasi një 37-vjeçar u gjet i pajetë në banesën e saj në 26 dhjetor.

Media gjermane "Latest Page News” shkruan se fillimisht mes dy personave ka patur një sherr dhe më pas shqiptarja e ka vrarë personin në shtëpinë e saj.

Deri tani, 25-vjeçarja nuk ka rrëfyer asgjë në polici, ndërsa prokurorët e çështjes ende nuk kanë gjetur asnjë informacion që lidh të dy personat me njëri-tjetrin.

Prokuroria lëshoi urdhër arresti ndaj saj ditën e mërkurë dhe tashmë do t’i nënshtrohet gjyqit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat