Dalin pamje të reja nga aksidentimi i autobusit nga Kosova me tramvaj në Gjermani

Gjermania

Dalin pamje të reja nga aksidentimi i autobusit nga Kosova me tramvaj në Gjermani

Më: 2 prill 2022 Në ora: 15:40
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një autobus nga Kosova është aksidentuar me një tramvaj në Dusseldorf të Gjermanisë.

Kështu ka raportuar mediumi gjerman “RP Online”, duke iu bashkëngjitur fotografi nga vendi i ngjarjes.

Siç raporton mediumi, tramvaji doli nga shinat dhe drejtuesi i autobusit nga Kosova u lëndua lehtë, derisa citohet një zëdhënës i policisë.

Aksidenti ka ndodhur dje rreth orës 18:00, derisa punonjësit kanë arritur ta rikthejnë tramvajin përsëri në shina, por nuk dihet nëse autobusi ka mundur të vazhdojë udhëtimin sërish.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat