Shqiptari Rinor Z. dënohet me 10 vjet burg në Gjermani, për vrasjen e Afrim N.

Gjermania

Shqiptari Rinor Z. dënohet me 10 vjet burg në Gjermani, për vrasjen e Afrim N.

Më: 26 maj 2022 Në ora: 10:33
Foto ilustrim

Është dënuar me 10 vjet burg shqiptari i cili rezulton i përfshirë në vrasjen e një bashkëatdhetari të tij.

Më 3 qershor 2021, pati një shkëmbim zjarri pranë një kryqëzimi në Hanover. Nga plumbat mbeti i vrarë shoferi i një makine Porsche, Armin N. 30 vjeç. Për këtë vepër është akuzuar shqiptari nga Kosova Rinor Z. 33-vjeç.

Ai doli në gjyq për vrasje nga pakujdesia dhe tentativë për vrasje dhe vijoi seancat që nga nëntori i vitit të kaluar.

Gjyqi përfundoi të mërkurën. Vendimi ishte që Rinor Z. duhet të jetë dhjetë vjet në burg. I akuzuar ka pranuar krimin para gjykatës dhe kjo ka qenë një lehtësim për të.

Edhe para vendimit, Rinor Z. kërkoi falje duke u shprehur: “Ajo që ndodhi është dënimi më i lartë i jetës sime. Dhe do të doja ta zhbëja”.

Edhe pse gjykata mori një vendim të sajin, Prokurori i çështjes kishte kërkuar 7 vite heqje lirie, ndërsa avokatët po punojnë për të apeluar dënimin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat