23 vjeçari nga Kosova u vra nga policia, flasin nga Prokuroria e Berlinit

Gjermania

23 vjeçari nga Kosova u vra nga policia, flasin nga Prokuroria e Berlinit

Më: 5 shtator 2022 Në ora: 16:06
Policia

Mëngjesi i ditës së diel ishte tragjik për qytetin e Berlinit.

Një ngjarje e rëndë ndodhi në një banesë në Lichtenberg.

Si pasojë një 23 vjeçar nga Kosova u vra nga policia.

Ai dyshohet se e mbyti me sakicë një grua 27 vjeçare nga Ukraina.

Në një përgjigje zëdhënësi i Prokurorisë së Berlinit, Sebastian Buchner, tha se nuk dihet ende motivi se pse ndodhi ngjarja.

Buchner theksoi se është i paqartë edhe relacioni mes dy viktimave.

“Rrethanat e ngjarjes ende nuk dihen. Po ashtu ende është i panjohur relacioni mes dy pjesëmarrësve" – tha ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat