Publikohet fotoja - ky është ish-kampioni shqiptar i boksit, që u vra në Gjermani

Gjermania

Publikohet fotoja - ky është ish-kampioni shqiptar i boksit, që u vra në Gjermani

Më: 4 janar 2023 Në ora: 08:48
Liridon B.

Sipas trajnerit të tij, Ralf Markert, ai së fundmi ishte rikthyer sërish boksit, pas një shkëputjeje pasi kishte hyrë në rrugë të gabuara, me shokë mashtrues, dorgë, madje dhe burg.

“Pas burgut ai erdhi tek unë për stërvitje sepse donte të provonte boksin përsëri. Ai premtoi se nuk do të bënte më asgjë të paligjshme” tha trajneri.

Sipas Bild, në natën e ndërrimit të viteve, rreth orës 06:00 në Hafnerplatz, Liridon B. ka pasur një debat të dhunshëm me shokun e tij Andreas M. 23 vjeç, gjithashtu rekord droge. Ish-boksieri goditi me thikë në pjesën e sipërme të trupit, duke e plagosur rëndë.

Më pas dhe Liridon B. mori goditje me thikë. Se çfarë ndodhi atje, ende është e paqartë. Kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat