Luta e konsideron si “punë të kryer” fitoren në Gjilan, ka një mesazh për rivalët

Gjilani

Luta e konsideron si “punë të kryer” fitoren në Gjilan, ka një mesazh për rivalët

Nga: M.L. Më: 17 tetor 2021 Në ora: 20:16
Foto e postuar nga Haziri

Kandidati për kryetar i LDK-së për komunën e Gjilanit, Lutfi Haziri e konsideron si të fituar garën e sotme.

Ai në një postim në Facebook ka falënderuar votuesit duke thënë se do ta vazhdojë mandatin e kryetarit për katër vitet e ardhshme.

Ai me këtë rast u ka dërguar një mesazh rivalëve të tij.

Megjithatë, sipas EXIT-POLL-eve LDK me Lutfi Hazirin do të shkojë në balotazh me Alban Hysenin të Vetëvendosjes.

LDK ka 43% dhe Vetëvendosje 40.30%.

PDK me Leonora Morina Bunjaku ka 9.90%, ndërsa AAK me Nazim Gagica ka 4.80%.

Postimi i plotë:

Përtej kësaj fotografie, ju faleminderit shumë të gjithë atyre që kanë votuar për rikthim të madh të LDK-së, si forcë e parë politike në Gjilan dhe për vazhdimin e besimit edhe për katër vitet e ardhshme ndaj meje si Kryetar.

U dëshmua se nuk ka koalicione joparimore që mund ta thejnë koalicionin tim me qytetarët e Gjilanit.

Ju falëmnderit shumë. Do të mbetem gjithmonë, Luta juaj!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat