Paraburgim për një person nga Gostivari për shkak të pjesëmarrjes në ushtri të huaj

Gostivari

Paraburgim për një person nga Gostivari për shkak të pjesëmarrjes në ushtri të huaj

Më: 7 prill 2022 Në ora: 20:11
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore Publike njofton se 30 vjeçari nga Negotina e Gostivarit gjatë ditës së sotme është privuar nga liria.

Arrestimi ka ardhur me kërkesë të Departamentit për zbulimin e krimit serioz dhe të organizuar dhe në koordinim me PTHP-në për shkak të dyshimeve të bazuara se ka kryer veprën penale “pjesëmarrje në ushtri, polici të huaja ose formacione parapolicore.

Ai është mbajtur në stacion policor.

Dhe është dërguar para Gjykatësit në Procedurë Paraprake nga ku i është caktuar masa e paraburgimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat