Gostivarasit pyesin: Bejta është kandidat i BDI-së apo i LSDM-së? - Bota Sot
Gostivarasit pyesin: Bejta është kandidat i BDI-së apo i LSDM-së?

Gostivari

E martë, 20 nëntor 2018

Gostivarasit pyesin: Bejta është kandidat i BDI-së apo i LSDM-së?

Më: 20 tetor 2017 Në ora: 23:30
Nevzat Bejta

Sonte gjatë vizitës së kryeministrit Zoran Zaev në Gostivar në sheshin e qytetit u improvizu një binë ku nuk ishte asnjë fjalë në gjuhën shqipe.
Dhe kandidati Nevzat Bejta iu drejtua të pranishmëve në gjuhën maqedone, kurse Zaev gjatë fjalimit të tijë disa herë kërkoi nga pjesëmarësit në tubim që të votohet Nevzat Bejta.
Banorë të Gostivarit në rrjetet sociale pyesin se pse Bejta foli vetëm në gjuhën maqedonase dhe pse në binë ishin vendosur porosi vetëm në gjuhën maqedonase?

“Ku  e ke Flamurin Kuqe Zi, ku e ke Gjuhën Shqipe mbas teje,  90% jena shqipëtar. Je shitur sllavëve Kandidat i LSDM Gostivar Nevzat Bejta”, shkruan Malzim.A. nga Gostivari.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test