10 milionë denarë në ndriçimin e rrugëve në Gostivar - Bota Sot
10 milionë denarë në ndriçimin e rrugëve në Gostivar

Gostivari

10 milionë denarë në ndriçimin e rrugëve në Gostivar

Më: 26 shtator 2018 Në ora: 18:56
Komuna e Gostivarit

Komuna e Gostivarit do të shpenzojë 10 milionë denarë nga buxheti për ndriçimin e rrugëve. Në proces është shpallja publike për zgjidhjen e firmës e cila do të kryejë punët ndërtimore, do të sigurojë dhe transportojë materiale dhe do të bëj montimin e ndriçimit të rrugëve.

Siç është specifikuar në tender, janë planifikuar shtylla të reja ndriçuese në lartësi prej 3.5 deri 8 metra, reflektorë, gurë ndriçues dhe trotuare, nyje, kabllo dhe gjëra të tjera.

Shpallja është publikuar deri 18 shtator dhe do të zgjas deri 9 tetor. Në mënyrë të detajuar mund të rishikohet në sistemin elektronik në Byronë për furnizime publike.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...