Rrëfimi i tmerrshëm i një burri, i dhunuar nga serbët, dhe i detyruar të pinte në tualet

Kronikë e zezë

Rrëfimi i tmerrshëm i një burri, i dhunuar nga serbët, dhe i detyruar të pinte në tualet

Më: 3 dhjetor 2020 Në ora: 16:31

Tridhjetenjë burra në Kosovë kanë marrë statusin e viktimave të dhunës seksuale që kanë ndodhur gjatë luftës 1998-’99. Shumë të tjerë hezitojnë të flasin.

Radio Evropa e Lirë ka intervistuar një të mbijetuar të dhunës seksuale, i cili ka folur për dhunimin që i është bërë atij dhe disa të rinjve e të rejave tjera në bodrumin e një hoteli.

Ai po ashtu ka treguar se për ditë të tëra ata kanë qëndruar pa ujë e pa bukë, e të mërdhirë në hapësirat e atij bodrumi.

Rrëfimi i plotë:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat