Si pasojë e defektit në ashensor, banori në Fushë-Kosovë bie në katin përdhes më pas dërgohet në QKUK

Kronikë e zezë

Si pasojë e defektit në ashensor, banori në Fushë-Kosovë bie në katin përdhes më pas dërgohet në QKUK

Më: 14 janar 2021 Në ora: 12:18
Foto Ilustrim

Një banorë në Fushë-Kosovë ka kërkuar ndihmë mjekësore, pasi që i ishte hapur dera e ashensorit, por kabina nuk kishte ardhur dhe ai ka rënë në katin përdhes.

Viktima pas tretmanit mjekësor në QKUK, është liruar.

Në stacionin policor janë shoqëruar dy meshkuj (investitori i objektit dhe mirëmbajtësi i objektit) dhe një shtetas i huaj (nga kompania e ashensorëve).

Me vendim të prokurorit, pas intervenimit të dyshuarit janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat