Pas mesnatës shëtit me veturë nëpër Fushë Kosovë, në BMW policia i gjen marihuan

Kronikë e zezë

Pas mesnatës shëtit me veturë nëpër Fushë Kosovë, në BMW policia i gjen marihuan

Më: 18 janar 2021 Në ora: 12:29
Foto ilustrim

Në vijim të punës për parandalimin e veprimtarive kriminale që po i sjellin dëme shoqërisë, policia e rajonit të  Prishtinës  ka intensifikuar veprimet e saja në drejtim të identifikimit dhe kapjes së personave që kanë shtrirë aktivitetin e tyre kriminal veçanërisht me substancat narkotike.

Kësisoj sic njofton policia  rreth orës 01:30, në rrugën “Nëna Terezë” në Fushë Kosovë policia ka ndaluar veturën e tipit BMW, me targë Kosove me ç’ rast, pas kontrollit të detajuar që i ka bërë veturës dhe të dyshuarit, ka gjetur dhe sekuestruar një  sasi të konsiderueshme të substancës narkotike që dyshohet të jetë e llojit  kanabis (marihuana).

I dyshuari;  R. K, mashkull 29 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës,

është arrestuar dhe  është proceduar më tej , ndërkaq me rekomandimin e prokurorit të shtetit ndaj tij policia ka iniciuar një hetim për posedim të paautorizuar të substancave narkotike, psikotrope ose analoge.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat