​Lëndohet një punëtor në vend të punës

Kronikë e zezë

​Lëndohet një punëtor në vend të punës

Më: 13 prill 2021 Në ora: 12:29
Foto ilustrim

Një person derisa kishte qenë duke punuar në një shtëpi në ndërtim e sipër, është rrëzuar nga një lartësi dhe ka pësuar lëndime trupore.

Rasti ka ndodhur dje në komunën e Hanit të Elezit. Viktima pas marrjes së ndihmës së parë në Ferizaj është dërguar ne QKUK për tretman të mëtejmë mjekësor dhe sipas mjekut gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.

Njësitë policore dhe inspektorët e punës kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Është njoftuar prokurori i cili e ka cilësuar rastin dhe vazhdon të hetohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat