Në Gjakovë digjet ish-fabrika e elektromotorëve

Kronikë e zezë

Në Gjakovë digjet ish-fabrika e elektromotorëve

Më: 5 gusht 2021 Në ora: 15:53
Foto nga vendi i ngjarjes

Një zjarr i madh ka kapluar ish-fabrikën e elektromotorëve në hyrje të qytetit të Gjakovës.

Shkaqet e zjarrit nuk dihen akoma, kurse për rastin në fjalë janë deklaruar edhe nga Policia e Kosovës.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Nysret Xhurkaj ka deklaruar se i janë përgjigjur rastit dhe se po merren me detajet e tjera.

“Rasti ka ndodh, zjarri ka përfshirë ish-fabrikën e elektromotorëve në Gjakovë. Policia dhe zjarrfikësit iu kanë përgjigj rastit dhe janë në vendin e ngjarjes”,tha ai.

Xhurkaj ka deklaruar se nuk kanë informacione shtesë për ndonjë person të lënduar.

Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat