Prizrenasi i djeg shkurret në arën e tij, zjarri përhapet edhe në arat tjera

Kronikë e zezë

Prizrenasi i djeg shkurret në arën e tij, zjarri përhapet edhe në arat tjera

Më: 14 gusht 2021 Në ora: 10:40
Ilustrim

Një person ka ndezur disa shkurre në arën e tij, ndërkaq zjarri është zgjeruar dhe ka ëprfshirë rreth 30 ari shkurre tjera dhe barishte.

Rasti ka ndodhur mëngjesin e së premtes në fshatin Mamushë të Prizrenit, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

Në njoftimin e policisë bëhet e ditur se njësiti i zjarrfikësve ka arritur ta shuajë zjarrin.

“Mamushë , Prizren, 13.08.2021-09:10.  Është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar, pasi i ka dhënë zjarrin disa shkurreve në arën  e tij, zjarri  është zgjeruar dhe ka përfshirë rreth 30 ari shkurre dhe barishte.

Njësiti i zjarrfikësve kanë arritur ta shuajnë zjarrin”, bëhet e ditur në raportin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat