KFOR-i ndalon një person në Podujevë, ja çfarë i gjejnë

Kronikë e zezë

KFOR-i ndalon një person në Podujevë, ja çfarë i gjejnë

Më: 18 gusht 2021 Në ora: 11:37
Foto ilustrim

Një person nga Podujeva është ndaluar nga njësitet e KFOR-it, të martën pasi gjatë patrullimit, është dëgjuar të shtëna me armë zjarri.

Sipas raportit 24 orësh të policisë, i dyshuari në fillim nuk ka pranuar të ketë shtënë me armë, por pastaj në pyllin afër është gjetur një armë AK-47 me një karikatorë dhe njëzet e një fishekë.

Sipas policisë i dyshuari ka pranuar se arma është pronë e tij dhe ka shtënë disa here në ajër me të.

I ndaluari pas intervistimit është liruar me procedurë të rregullt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat