Arrestohet një shtetasi i Shqipërisë, tentoi të udhëtonte me dokumente të falsifikuara

Kronikë e zezë

Arrestohet një shtetasi i Shqipërisë, tentoi të udhëtonte me dokumente të falsifikuara

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 10:52
Foto Ilustrim

Është arrestuar një shtetas i Shqipërisë në Aeroportin e Prishtinës, pasi është kapur me dokumente të falsifikuara.

Sipas raportit të policisë, i arrestuari me dokument të falsifikuar, apo vizë të një shteti perëndimor, e kishte vendosur brenda pasaportës së tij derisa tentonte të udhëtonte.

I dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Aeroporti i Prishtinës Adem Jashari, 13.10.2021 – 11:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull, shtetas i Shqipërisë, pasi që i njëjti  me dokument të falsifikuar – vizë të një shteti perëndimor, të cilën e kishte pas të vendosur në pasaportën e tij  kishte tentuar të udhëtoj. I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat