Tentim vrasje në Kaçanik

Kronikë e zezë

Tentim vrasje në Kaçanik

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 09:17
Ilustrim

Një tentim vrasje ka ndodhur ditën e premte në Kaçanik.

Policia njofton se një person ka sulmuar me thikë viktimën mashkull kosovar, duke i shkaktuar lëndime të rënda.

Rr. Vëllezërit Qaka, Kaçanik 15.10.2021-20:34. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti, për motive ende të panjohura ka goditur me një mjet të mprehtë-thikë viktimën mashkull kosovar të cilit i ka shkaktuar lëndime të rënda. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK dhe sipas mjekëve gjendja e tij shëndetësore është e rëndë”, thuhet në njoftim.

Policia bën të ditur se me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje. Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat