Prezantoi testin për Covid të një personi tjetër, arrestohet serbi

Kronikë e zezë

Prezantoi testin për Covid të një personi tjetër, arrestohet serbi

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 11:12
Foto ilustrim

Një shtetas serb është arrestuar në pikën kufitare Dheu i Bardhë.

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë kontrollit të dokumentacionit, i dyshuari mashkull shtetas i Serbisë në telefonin e tij ka prezantuar testin Covid, me të dhënat personale të njëjta me dokumentet personale të tij.

Por pas skanimit të QR kodit ka rezultuar se ai dokument i përket një personi tjetër.

I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat