Dyshohet se e dhunoi të miturën derisa ishte nën ndikim të alkoolit, ngritet aktakuzë ndaj të dyshuarit në Gjakovë

Kronikë e zezë

Dyshohet se e dhunoi të miturën derisa ishte nën ndikim të alkoolit, ngritet aktakuzë ndaj të dyshuarit në Gjakovë

Më: 21 tetor 2021 Në ora: 14:42
Ilustrim

Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit K.N. i cili dyshohet se ka dhunuar të miturën E.A.

Kështu është bërë e ditur përmes një komunikate për medie nga prokuroria.

“Prokuroria Themelore në Gjakovë, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit K.N., për shkak të veprës penale “Dhunimi”, nga neni 227, paragraf 4, nen paragraf 4.8, lidhur me paragrafin 1 të Kodit Penal të Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatë.

Sipas, komunikatës rasti ka ndodhur në fund të gushtit të këtij viti, ku thuhet se e dëmtuara ishte nënndikimin e alkoolit.

“Prokuroria njofton se,  më 30 gusht 2021, në Komunën e Gjakovës, konkretisht në shtëpinë e tij, i pandehuri K.N., e ka detyruar personin tjetër, të dëmtuarën e mitur E.A., për të kryer akt seksual pa pëlqimin e saj”, thuhët në komunikatë.

Sipas komunikatës, “E dëmtuara, edhe pse nuk kishte refuzuar të shkonte me të pandehurin në shtëpinë e tij, e njëjta ishte nën ndikimin e alkoolit, ku kishte konsumuar paraprakisht në një lokal, aty edhe ku ishte njoftuar me të pandehurin”.

“Pasi ishte kthjellur nga alkooli, e kishte vërejtur vetën të zhveshur në pjesën e poshtme të trupit, e po ashtu i kishte vërejtur edhe lëndimet, të përshkruara sipas raportit të ekzaminimit klinik mjekoligjor. Prokurori i rastit i ka propozuar Gjykatës kompetente, që i pandehuri K.N., të dënohet sipas ligjit për veprën penale e cila i vihet në barrë”, thuhet në komunikatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat