Një person sulmohet me thikë në Ferizaj

Kronikë e zezë

Një person sulmohet me thikë në Ferizaj

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 09:59
Ilustrim

Një person në Ferizaj është sulmuar nga një person me thikë.

Viktima ka pasur lëndime trupore ku është dërguar për tretman mjekësorë në Spitalin Rajonal në Ferizaj e më pas në QKUK.

Në lidhje më këtë rast është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Policia po e heton rastin.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti kishte sulmuar fizikisht viktimën mashkull kosovar duke e goditur me një mjet të mbrehtë (thikë) duke i shkaktuar lentime trupore. Viktima fillimisht është dërguar për tretman mjekësorë në Spitalin Rajonal në Ferizaj e më pas në QKUK-Prishtinë. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit me vendim të së cilit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat