​Digjen dy kamionë në veri të Mitrovicës

Kronikë e zezë

​Digjen dy kamionë në veri të Mitrovicës

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 11:13
Foto ilustrim

Persona të panjohur kanë djegur mbrëmë dy kamionë në Zubim Potok dhe në Mitrovicën e Veriut.

Sipas Policisë, persona të pa njohur në Zubim Potok i kanë vënë zjarrin kamionit të ankuesit, i cili ishte i parkuar para shtëpisë.

Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Nga zjarri janë dëmtuar edhe dy vetura që ishin të parkuar afër kamionit. Rasti është duke u hetuar.

Kurse, në Mitrovicën e veriut, ankuesi mashkull i Kosovës ka informuar se persona të pa njohur i kanë vënë zjarrin kamionit dhe veturës së tij. Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin.

Njësia policore është duke hetuar rastin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat