Arrestohet shtetasi i Serbisë, i ofroi 10 euro ryshfet zyrtarit të Policisë së Kosovës

Kronikë e zezë

Arrestohet shtetasi i Serbisë, i ofroi 10 euro ryshfet zyrtarit të Policisë së Kosovës

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 09:36
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar një person të dyshuar, shtetas i Serbisë, pasi që në hyrje në territorin e Republikës së  Kosovës, zyrtarit policor në kufi i ka ofruar një kartëmonedhë prej 10 euro për të lejuar pasagjerin pa dokumente  të nevojshme  antiCOVID– 19, të hyjë në Kosovë.

Rasti ka ndodhur të hënën në ora 08:40, në pikë-kalimin kufitar Dheu i Bardhë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull, shtetas i Serbisë, pasi që në hyrje në territorin e Republikës së  Kosovës,  zyrtarit policor në kufi i ka ofruar një kartëmonedhë prej 10 euro për të lejuar pasagjerin pa dokumente  të nevojshme anti-COVID– 19, të hyjë në vendin tonë”, thuhet në raport.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajte.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat