Në Lipjan arrestohet një person që merrte deri 5 mijë euro për të siguruar një vizë në ambasadën e Çekisë në Maqedoni

Kronikë e zezë

Në Lipjan arrestohet një person që merrte deri 5 mijë euro për të siguruar një vizë në ambasadën e Çekisë në Maqedoni

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 10:30
Foto ilustrim

Është arrestuar një person në fshatin Ribar i Madh në Komunën e Lipjanit me dyshimin se në këmbim të shumave prej 3000 deri 5000 € ka siguruar viza në ambasadën e Çekisë në Maqedoni për qytetar të ndryshëm.

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës kanë njoftuar se në shtëpinë e të dyshuari janë gjetur, një revole të llojit CZ me 32 fishekë të kalibrit 7.65mm, një revole Ekol me 13-fishekë me gaz, një telefon, 6645 euro, 120 dinar maqedonas dhe 300 dinar serb

“Fsh. Ribar i Madh, Lipjan 2018-2020. Me datë 27.10.2021 me urdhër të gjykatës është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit mashkull kosovar ku janë gjetur dhe konfiskuar: një revole të llojit CZ me 32 fishekë të kalibrit 7.65mm, një revole Ekol me 13-fishekë me gaz, një telefon, 6645 euro, 120 dinar maqedonas dhe 300 dinar serb.

Për të dyshuarin në fjalë kishte filluar hetimi në vitin 2018 me dyshimin se i njëjti në këmbim të shumave prej 3000 deri 5000 € ka siguruar viza në ambasadën e Çekisë në Maqedoni për qytetar të ndryshëm. Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat