​Arrestohet ferizajasi për trafikim me njerëz, dyshohet se punësoi dhe strehoi një 13 dhe 15-vjeçare

Kronikë e zezë

​Arrestohet ferizajasi për trafikim me njerëz, dyshohet se punësoi dhe strehoi një 13 dhe 15-vjeçare

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 10:56
Foto ilustrim

Arrestohet një person në Ferizaj me dyshimin për trafikim me njerëz.

I arrestuar dyshohet se në duke kryer veprën trafikim me njerëz kishte strehuar, punësuar një 13 dhe një 15-vjeçare.

Policia e Kosovës ka njoftuar se me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje.

“Është arrestuar me 27.10.2021 i dyshuari mashkull kosovar, nën dyshimin se i njëjti ka kryer veprën e cekur, duke punësuar dhe strehuar dy viktimat femra kosovare njëra fëmijë (13-vjeçare) dhe tjetra e mitur (15-vjeçare). Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat