30 thasë me duhan kapen në Debëllde të Vitisë

Kronikë e zezë

30 thasë me duhan kapen në Debëllde të Vitisë

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 11:26
Foto

30 thasë me duhan refuz janë kapur nga Policia e Kosovës në fshatin Debëllde të Vitisë.

Zyrtarët policorë të Stacionit për Mbikqyrjen e Kufirit në Zhegër, e kanë vërejtur një veturë e cila dyshohet se ka ardhur nga Maqedonia e Veriut.

Malli i konfiskuar dhe vetura i dorëzohen për procedura të mëtutjeshme Doganës së Kosovës.

“Si rezultat i punës dhe angazhimeve nga njësitë policore është vërejtur një veturë e dyshuar, e cila dyshohet se ka ardhur nga drejtimi i kufirit me Republikën e Maqedonisë. Njësiti policorë gjatë kontrollit në veturë ka gjetur tridhjete thasë (30) duhan refuz. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit dhe rasti procedohet në procedurë të rregullt, ndërsa malli i konfiskuar dhe vetura i janë dorëzuar doganës së Kosovës. Njësitet policore janë duke kryer hetime intensive lidhur me rastin dhe personin e dyshuar”, njofton Policia e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat