Lëndohet në vendin e punës një punëtor i ndërtimtarisë

Kronikë e zezë

Lëndohet në vendin e punës një punëtor i ndërtimtarisë

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 08:30
Foto ilustrim

Mungesa e kushteve esenciale për punë e siguri në punë, bën që rastet e lëndimeve në vendin e punës në Kosovë të jenë të shpeshta.

Një rast i tillë ka ndodhur mëngjesin e të shtunës në Ferizajt. Një punëtor që ishte duke punuar në një ndërtesë në ndërtim e sipër, ka pësuar lëndime trupore.

Për shkak të lëndimeve që ka pësuar, ai është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK.

Policia njofton se kanë nisur hetimet për zbardhjen e këtij rasti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat