Vdekja e 70 vjeçares në Zhabar të Mitrovicës, policia arreston shoferin i cili e goditi me veturë

Kronikë e zezë

Vdekja e 70 vjeçares në Zhabar të Mitrovicës, policia arreston shoferin i cili e goditi me veturë

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 08:55
Foto ilustrim

Një grua 70 vjeçare ka humbur jetën dje në fshatin Zhabar të Mitrovicës, si pasojë e goditjes nga një veturë.

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen.

Sipas raportit thuhet se policia ka arrestuar ngasësin e veturës dhe i njëjti është dërguar në mbajtje.

“Është raportuar se i dyshuari mashkull duke drejtuar automjetin e tij, nga pakujdesi ka goditur këmbësoren femër të cilës i ka shkaktuar lëndime vdekjeprurëse.

Vdekjen e saj e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes.

Me vendim të prokurorit trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për Obduksion ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje”, thuhet në raport. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat