Aksident në magjistralen Prishtinë – Podujevë, një i lënduar

Kronikë e zezë

Aksident në magjistralen Prishtinë – Podujevë, një i lënduar

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 20:19
Foto ilustrim

Një person ka pësuar lëndime trupore pas një aksidenti që ka ndodhur sonte në magjistralen Prishtinë – Podujevë, më saktësisht tek “Qershia e Llapashticës”.

I njëjti është dërguar për trajtim mjekësor.

Në aksident kanë qenë të përfshira dy automjete.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

“Rreth orës 19:00 në rrugën Prishtinë -Podujevë, (Qershiat e Llapashticës) ka ndodhur një aksident rrugor në mes të dy automjeteve. Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore ka pësuar një person dhe i njëjti është dërguar për trajtim mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, deklaroi Ahmeti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat