Aksident në Lipjan, lëndohen tre këmbësorë

Kronikë e zezë

Aksident në Lipjan, lëndohen tre këmbësorë

Më: 9 dhjetor 2021 Në ora: 14:49
Foto ilustrim

Një aksident trafiku ka ndodhur të enjten pas mesditës në rrugën “Avni Kelmendi” në Lipjan, ku janë lënduar tre këmbësorë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 13:00, në rrugën “Avdi Kelmendi” në Lipjan, ka ndodhur një aksident rrugor, ku janë përfshirë dy automjete dhe tre këmbësorë. Si pasojë e aksidentit këmbësorët kanë pësuar lëndime trupore.  

Të njëjtit janë dërguar për trajtim të nevojshëm mjekësor. Hetuesit e njësitit të trafikut rajonal  po merren me rastin”, tha Ahmeti. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat