Shfrytëzonte të miturit për kërkim lëmoshë, arrestohet 39 vjeçari

Kronikë e zezë

Shfrytëzonte të miturit për kërkim lëmoshë, arrestohet 39 vjeçari

Më: 23 dhjetor 2021 Në ora: 10:08
Foto ilustrim

Një 39-vjeçar është arrestuar me dyshimin se trafikoi të mitur. Policia ka njoftuar se të miturit u shfrytëzuan për kërkim lëmoshë.

Aksioni policor u zhvillua në një shtëpi të braktisur në rrugën “Zenel Salihu” në Prishtinë, e ku u sekuestruan 1 mijë euro, dy telefona, substancë narkotike, e një thikë.

“Mbrëmë rreth orës 19:30, njësitet policore të stacionit Qendra në Prishtinë, në koordinim me Drejtorinë për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore më rrugën ‘Zenel Salihu’ në Prishtinë, kanë arrestuar një person të dyshuar për veprën Trafikim me njerëz dhe ka identifikuar nëntë persona kryesisht të mitur ( lëmoshë kërkues). Aksioni është zhvilluar në një shtëpi të braktisur, në rrugën e sipërshënuar, ku dhe janë sekuestruar: një sasi e parave ( mbi 1000 euro), dy telefona, 3.40 gr substancë narkotike dhe një armë e ftohtë (thikë)”, njofton policia.

Ndërkohë që pas përfundimit të procedurave ligjore me vendim të prokurorit, 39-vjeçari është dërguar në mbajtje. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat