Pejani tenton ta mashtrojë argjendarin duke iu prezantuar si agjent i sigurimeve në Zvicër

Kronikë e zezë

Pejani tenton ta mashtrojë argjendarin duke iu prezantuar si agjent i sigurimeve në Zvicër

Më: 1 janar 2022 Në ora: 11:34
Ilustrim

Një person është arrestuar në Rrugën “Qarshia e Gjatë”, në Pejë, pasi dyshohet se ka tentuar ta mashtrojë një argjendar duke iu prezantuar si agjent i sigurimeve në Zvicër.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur të mërkurën pasdite, teksa i dyshuari është arrestuar.

“Rr. Qarshia Gjatë, Pejë 30.12.2021 – 17:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti është prezantuar si agjent i sigurimeve në Zvicër dhe më pas ka tentuar të mashtroj argjendarin viktimën mashkull kosovar.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raport.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat