Vetura godet këmbësorin në Pejë, dërgohet në QKUK

Kronikë e zezë

Vetura godet këmbësorin në Pejë, dërgohet në QKUK

Më: 1 janar 2022 Në ora: 13:12
QKUK

Një aksident trafiku ka ndodhur mbrëmë në Rrugën “Mbretëresha Teutë” në Pejë, ku si pasojë një këmbësor ka pësuar lëndime të rënda.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

“Në mëngjesin e 1 janarit, në ora 01:15, në rrugën ‘Mbretëresha Teutë’, ka ndodhur një aksident trafiku, ku një veturë ka goditur një këmbësor dhe një veturë tjetër që ka qenë e parkuar”, ka thënë Gashi.

Gashi deklaroi se këmbësori ka pësur lëndime serioze.

“I lënduari fillimisht është dërguar për tretman mjekësor në spitalin rajonal të Pejës, pastaj është transferur në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për shkak të lëndimeve serioze”, deklaroi Gashi.

Ndërkaq shoferi, i dyshuar për shkaktimin e aksidentit është ndaluar për 48 orë nga Policia e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat