Sekuestrohen kartela grafike dhe aparate për prodhimin e kriptovalutave

Kronikë e zezë

Sekuestrohen kartela grafike dhe aparate për prodhimin e kriptovalutave

Më: 13 janar 2022 Në ora: 22:48
Ilustrim

Njësitet policore të Fushë Kosovës, në bashkëpunim me ekipin e KEDS dhe zyrtarët e Doganës së Kosovës, në rrugën "Fahri Fazliu" në Fushë Kosovë, kanë gjetur dhe sekuestruar 3 aparate për prodhimin e kriptovalutave.

Poashtu edhe 16 kartela grafike.

Rasti ka ndodhur sot.

Marrë parasyshë procedurat ligjore lidhur me këtë rast, veprimet e mëtejme do të ndërmerren nga Dogana e Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat