Policia e arreston një person dhe i konfiskon mbi 5 kilogramë marihuanë

Kronikë e zezë

Policia e arreston një person dhe i konfiskon mbi 5 kilogramë marihuanë

Më: 16 janar 2022 Në ora: 13:39
5 kilogramë marihuanë

Policia i ka konfiskuar sot 5 kilogramë e 185 gramë marihuanë, në fshatin Llabjan të Gjilanit.

Ato janë gjetur në një veturë, në të cilën ishin dy persona, në momentin kur policia kishte tentuar t’i ndalonte ata nuk iu bindën urdhrit.

Kështu, kishin vazhduar të lëviznin, por më pas, vetura ishte ndalur dhe policia kishte arrestuar njërin nga të dyshuarit, tjetri kishte ikur.

“Personi i dyshuar tani më i arrestuar i është caktuar masa e ndalimit, përderisa edhe një person tjetër i dyshuar për rastin ndodhet në arrati dhe është në kërkim nga autoritetet policore”, thuhet në njoftimin e PK-së .

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat