E rrahu me shkop druri një person, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit

Kronikë e zezë

E rrahu me shkop druri një person, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit

Më: 25 janar 2022 Në ora: 18:00
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Prizren ka vendosur një muaj paraburgim ndaj L.U. për veprat penale ‘sulm dhe asgjësim apo dëmtim i pasurisë’.

Në njoftimin e Gjykatës thuhet se më 22 janar, në orët e mesnatës, në Prizren, i pandehuri, bashkë me dy persona të tjerë, që janë në arrati, e ka sulmuar fizikisht L.M., i cili ishte në veturë.

Ata, me një shkop druri, e kishin goditur viktimën në kokë dhe e kishin rrahur.

Më pas, ia kishin dëmtuar edhe veturën

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat