​Kapet duke kaluar ilegalisht kufirin, sekuestrohen rreth 2 kg narkotikë

Kronikë e zezë

​Kapet duke kaluar ilegalisht kufirin, sekuestrohen rreth 2 kg narkotikë

Më: 25 janar 2022 Në ora: 21:34
Foto ilustrim

Policia Kufitare e Kosovës ka arrestuar sonte një person për hyrje ilegale në Han të Elezit, në zonën kufitare në mes të Kosovës dhe Maqedonisë Veriore.

Gjatë kontrollit në pallton e personit, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, janë gjetur katër paketime të mbështjella me rreth 2 kilogram substancë të llojit heroinë.

Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori kujdestar dhe njësia e antidrogës në Ferizaj. 

Është iniciuar rasti “Blerja, posedim shpërndarja dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge” dhe “Tentim kalimi ilegal i kufirit ose vijës kufitare”.

Substanca e dyshuar është konfiskuar, ndërsa personi i arrestuar dërgohet në mbajtje për procedura të mëtejme ligjore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat