​Gjobitet shoferi në Ferizaj pasi voziste 113 km/h në zonën 50 km/h

Kronikë e zezë

​Gjobitet shoferi në Ferizaj pasi voziste 113 km/h në zonën 50 km/h

Më: 5 shkurt 2022 Në ora: 11:58
Foto ilustrim

35 vjeçari A.M është gjobitur me 500 euro dhe i është i heq patentë shoferi meqë ai voziste 113 km/h në zonën 50 km/h.

Kështu ka bërë të ditur Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajt. 

“Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, mbrëmë rreth orës 21:05 ka ndaluar shoferin i cili me automjetin e udhëtarëve shkaktoi kundërvajtje në komunikacion, tejkalim i shpejtësisë në rrugën ‘’Driton Islami ’’ në Ferizaj, ku në zonën e kufizimit 50 km/h zhvilloi shpejtësi 113 km/h. Në lidhje me këtë policia, ndaj shoferit me inicialet A.K (M/K) i moshës 35 vjeçar i shqiptoi një gjobë, sipas ligjit të komunikacionit rrugor, 500 euro , 5 pikë negative dhe një vit (1) masë mbrojtëse ( heqje e patent shoferit). Ai në tërësi e pranoi kundërvatjen e shkaktuar”, thuhet në komunikatën e policisë. 

Me këtë rast, Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, u ka bërë shoferëve që të respektojnë shpejtësinë e kufizuar të lëvizjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat